Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Notowania spółki Airway Medix (GPW: AWM) zyskiwały w minionym tygodniu ponad 30%, w ostatni dzień handlu tracąc natomiast ponad 6%. Cena znalazła się na najwyższych poziomach od października 2017 roku, pokonując psychologiczny pułap jednego złotego. Sytuacja techniczna spółki w ujęciu długoterminowym prezentuje się następująco:

AWM W1

Strefa 1,00-0,94 pełni istotną rolę wsparcia i oporu od początku notowań spółki na GPW. Zeszłotygodniowe wybicie jest najdynamiczniejszym ruchem na wykresie W1 na szerokości całej historii wybijając tegoroczne maksima oraz 23,6% zniesienia Fibonacciego. Kolejny istotny poziom oporu widoczny jest w okolicach 1,25%, gdzie przebiegają dołki lipcowe i maksima sierpniowe 2017.

Niższy interwał pokazuje, że cena konsolidowała w relatywnie wąskim przedziale pomiędzy 0,71 i 0,94 od końca maja zeszłego roku, a zeszłotygodniowy ruch pozwolił opuścić wspomnianą strefę. Od strony spekulacyjnej warto poczekać na re-test 1,00-0,94 i wtedy podjąć ewentualną decyzję zakupową. Pierwszy z poziomów docelowych dla akcji to 1,20-1,25 w kierunku maksimów 2,39.

AWM D1

Ewentualne zejście pod strefę wsparcia otworzy drogę do ponownego re-testu 0,71 i ewentualnie 0,56.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here