Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Sytuację techniczną na ABC Data po raz ostatni analizowaliśmy 25 lipca br. Mimo, że od tego czasu minął już ponad miesiąc, to kurs w dalszym ciągu oscyluje w okolicy tego samego, lokalnego oporu (1.62). Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 1.50 zbiegającego się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę, że jeżeli tylko obecnie testowana strefa zostanie jednak pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu jednego (bądź obu) z dwóch ostatnio pokonanych wsparć (teraz oporów) znajdujących się kolejno w okolicy:

  • 1.70 i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego
  • 1.79 i mierzenia 50% korekty Fibonacciego

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 29.08.2018 EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Następny artykułUK nie może dogadać się z UE. Porozumienie ws. Brexitu nie nastąpi w październiku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here