Naga Marketsgrafika przedstawiająca szyb naftowy z napisem falling oil pricesHandlujący na surowcach z niecierpliwością czekali na godzinę 16:30 i zaplanowaną publikację raportu Energy Information Administration (EIA). Dane dotyczące zapasów ropy w amerykańskich magazynach ponownie zaskoczyły wartością niemal 6,5 mln baryłek, które spłynęły z rynku w tygodniu zakończonym 12 października. 


W ciągu tygodnia zakończonym 12 października 2018 roku rafinerie ropy w USA działały na poziomie 88,8% zdolności operacyjnej przetwarzając średnio 16,3 miliona baryłek dziennie, o 77 000 baryłek dziennie więcej niż wynosiła średnia w poprzednim tygodniu.

Produkcja benzyny wzrosła w zeszłym tygodniu, do poziomu średnio 10,4 miliona baryłek dziennie. Produkcja paliw destylowanych zmniejszyła się do poziomu 4,8 miliona baryłek dziennie.

W zeszłym tygodniu import ropy naftowej do USA wynosił średnio 7,6 miliona baryłek dziennie, czyli o 218 000 baryłek więcej niż w minionym tygodniu. W ciągu ostatnich czterech tygodni import ropy naftowej wyniósł średni 7,7 miliona baryłek dziennie co jest poziomem o 3,5% więcej niż w tym samym okresie czterech tygodni przed rokiem – czytamy w raporcie EIA.

Ostatecznie, do amerykańskich magazynów spłynęło aż 6,49 mln baryłek ropy, co jest nie tylko wartością większą od prognozowanej (1,6 mln) ale i poprzednio raportowanej (5,987 mln).

Reakcja rynku

Wzrost podaży surowca (poprzez zwiększenie jego zapasów) powoduje natychmiastową reakcję ze strony rynku. Kupujący uciekają ze swoich pozycji, ustępując miejsca niedźwiedziom, które spychają cenę amerykańskiej WTI poniżej poziomu $70 za baryłkę:

Wykres ropy WTI na interwale godzinowym
Ropa WTI, interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here