Naga MarketsCena ropy WTI zyskuje. Zapasy czarnego złota spadają 3. tydzień z rzęduPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raport amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 7,373 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem o 2,875 mln brk. Ostateczny odczyt wskazał jednak na spadek, niemal dwukrotnie większy od prognoz. Cena ropy zwyżkuje w kierunku 43 dol. za baryłkę

  • Zapasy ropy naftowej skurczyły się w ciągu tygodnia o ponad 4,5 mln brk

Zapasy ropy w dół o 4,512 milionów baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 7 sierpnia 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 81 proc. zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 14,7 mln baryłek dziennie, czyli o 21 tys. baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Zapasy ropy naftowej w USA spadły o 4,512 mln baryłek w tygodniu zakończonym 7 sierpnia 2020 r. Był to trzeci tydzień spadków z rzędu, a oczekiwania rynków zakładały, że zapasy spadną jedynie o 2,875 mln. W międzyczasie, zapasy benzyny spadły o 0,722 mln baryłek, podczas gdy rynki prognozowały spadek o 0,674 mln.

W ciągu drugiego tygodnia lipca zapasy surowca w największym magazynie w Cushing w stanie Oklahoma wzrosły o 1,336 mln baryłek.

Cena ropy WTI zwyżkuje o ponad 2 proc.

Notowania kontraktów terminowych na West Texas Intermedaite czyli amerykańską ropę WTI uformowały wczoraj niedźwiedzią formację odwrócenia na oporze. Dziś jednak okazuje się, że uczestnicy rynku mają inne plany, ponieważ nie wybili wczorajszych minimów. Zamiast tego, cena ropy zwyżkuje w kierunku szczytu wtorkowej sesji.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres dzienny – kontrakty terminowe na ropę WTI

Wybicie nowych tygodniowych maksimów oraz sierpniowego szczytu przy 43,68 dol. za baryłkę wskazywałoby na kontrolowanie rynku przez byki. Wzrostowy potencjał otworzyłby drogę do kluczowego oporu w okolicach 48 – 50 dol./brk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here