Alfa Forex
O godzinie 15:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Trzeci tydzień z rzędu rosną zapasy ropy naftowej i tym razem był on najwyższy (5,022 mln. brk.) 

Zapasy ropy w dół o 5,022 miliona baryłek

Wzrost zapasów ropy naftowej i/lub produktów rafineryjnych oznacza wzrost podaży tego surowca co, zgodnie z podstawową zasadą ekonomii, doprowadza do spadków wyceny czarnego złota na rynku. Dziś, po raz trzeci z rzędu mieliśmy do czynienia ze wzrostem ilości zapasów ropy naftowej.

Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 2,408 w ubiegłym tygodniu kończącym się 19 stycznia 2018 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 5,022 mln. brk., co okazało się wynikiem znacznie gorszym od prognoz zakładających wzrost o jedynie  2,023 mln. brk.

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw, gdzie warto zwrócić uwagę na zapasy benzyny, które w odróżnieniu do zapasów ropy zmniejszyły się o 6,271 mln. brk.

Źródło: www.investing.com

Ropa osuwa się w kierunku poziomu $60

Notowania czarnego złota po odczycie wskazującym na wzrost zapasów osuwają się na nowe dzienne minimam. Istotne wsparcie jakie może teraz przetestować kurs ropy WTI stanowi obszar w okolicach $60.00 – 60.20.

Kolejne wsparcie po wybiciu wymienionego wyżej obszaru zlokalizowane jest w okolicach $58.40. Z kolei jeśli obszar w okolicach $60.00 powstrzyma sprzedających, kurs kierować się może do krótkoterminowego oporu w postaci linii trendu biegnącej od szczytu z lutego br.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COM

STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here