Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały standardowy środowy odczyt zapasów amerykańskiej ropy za miniony tydzień. Zgodnie z opublikowanymi danymi wzrosły one zdecydowanie mocniej niż przewidywał rynek, co przełożyło się na osłabienie WTI oraz CAD.


Prawie 5,3 miliona nowych baryłek w zapasie

W momencie gdy na rynku występuje presja podażowa, informacje o wzroście zapasów ropy negatywnie odbijają się na notowaniach WTI oraz skorelowanego z nią mocno dolara amerykańskiego. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że odczyt na poziomie +5,274 mln baryłek przy prognozach mówiąc o wzroście w skali +1,48mln (poprzednik rezultat +2,432 mln) przełożył się na wzrost USD/CAD oraz osunięcia czarnego złota.

USD/CAD wzrasta o prawie 15 pipsów zatrzymując się pod poziomem 38.2% zniesienia aprecjacji z dzisiejszej sesji (jak doskonale widać poziomy Fibonacciego w trakcie środowego handlu są silnie respektowane):

USD/CAD M5
USD/CAD M5

Ropa WTI testowała natomiast dzisiejsze minima okolic 45.00, ostatecznie jednak na 5 minut po publikacji obserwowaliśmy odbicie w górę. Potwierdza to jedynie istotność tego okrągłego poziomu technicznego:

Ropa WTI M5
Ropa WTI M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here