Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej EIA odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście o prawie 2,84 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją zakładał kolejny wzrost, leczy tym raz o 3,829 miliona baryłek. 


Zapasy ropy w górę o 6,466 miliona baryłek

Jak podała EIA zapasy ropy zwiększyły o 6,466 miliona baryłek co daje przyrost ponad dwukrotnie większy od poprzedniego. Rynki także nie oczekiwały aż tak znacznego zwiększenia zapasów. Obecny odczyt powinien mieć negatywny wpływ na wycenę czarnego złota. Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw:

źródło: pl.investing.com

Jeszcze przed publikacją danych o zapasach cena na wykresie 15-minutowym ropy WTI dotarła po raz trzeci do linii trendu spadkowego, prowadzonej od maksimów z 25-go stycznia. Tam też pojawiła się podaż, która wskazywała na respektowanie linii trendu jako obowiązującego oporu.

Słaby odczyt w pierwszych 10-minutach po odczycie doprowadził do spadku cen i powrotu na poziome sprzed południa. Jeśli tendencja spadkowa będzie utrzymana, jeszcze dziś powinniśmy być świadkami ponownego testu lokalnego wsparcia przy 52.60.

Podobne spadkowe odbicie widać było na parze walutowej USDCAD, która podczas dzisiejszej sesji zmagała się kilkukrotnie z lokalnym oporem na poziomie 1.3090. Publikacja danych o zapasach nie wpłynęła jednak znacząco na kwotowania pary walutowej USDCAD i ta nadal przebywa pod oporem przy 1.3090.

Jeśli spadki zgodne z krótkoterminową tendencją mają być kontynuowane, niezbędne jest przełamanie linii trendu widocznej na wykresie, a następnie zamknięcie pod lokalnym dołkiem przy 1.3009.


Przetestuj rachunek u brokera opcji binarnych uTrader! KLIKNIJ, ABY ZAINWESTOWAĆ

Broker opcji binarnych uTrader oferuje zróżnicowane stawki zwrotu. Jeżeli wygrasz, Twój rachunek powiększy się o procent od zainwestowanej stawki. Jeżeli przegrasz, niezależnie od rozmiaru porażki, nigdy nie stracisz więcej niż postawiłeś.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here