Naga MarketsZgodnie z danymi agencji rządowej EIA dotyczącej zapasów amerykańskiej ropy, ilość baryłek w magazynach skurczyła się o kolejne -6,451 miliona, po silnej deprecjacji o –1,572 mln w zeszłym tygodniu (środowy wynik okazał się zdecydowanie silniejszy od prognoz analityków, którzy zakładali spadek o 2,720 miliona baryłek).


Martwiący przyrost zapasów benzyny

Pomimo korzystnych dla rynku CAD oraz ropy WTI danych, nie widzieliśmy silniejszej reakcji rynkowej – powodem może być fakt silnego wzrostu zapasów benzyny o 3,424 miliona baryłek w stosunku do prognozowanego spadku o 1,5 miliona.

Notowania WTI crude oil w pierwszej reakcji osuwały się w okolice 49.20, jednak pierwszy impuls spadkowy został odrobiony – po chwili obserwowano jednak jego kontynuację i pogłębienie zasięgu ruchu.

W skali ostatnich sesji od początku miesiąca obraz techniczny nie ulega jednak zaburzeniu i notowania nadal znajdują się w krótkoterminowej konsolidacji ograniczanej dwoma liniami trendu:

Notowania USD/CAD reagowały delikatnie na niekorzyść dolara kanadyjskiego, testując dzisiaj poziomy obserwowane ostatni raz miesiąc temu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here