Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej EIA odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście o prawie 2,35 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją zakładał kolejne wzrosty o 2,815 miliona baryłek. 


Zapasy ropy w górę o 2,840 miliona baryłek

Prognozy ekonomistów w przypadku zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych według EIA niemal pokryły się z rzeczywistością. EIA szacuje, że wzrost zapasów ropy naftowej napędzany jest przez wzrost produkcji i choć sezonowy to znaczący spadek konsumpcji. Mimo wzrostowi zapasów oczekuje się, że zużycie powinno rosnąć w szybszym tępie niż produkcja. W rezultacie oczekuje się zmniejszenia zapasów.

Para walutowa USDCAD w pierwszej chwili po publikacji zyskiwała ok 10 pips. chwilę później pojawiał się jednak silna reakcja podażowa. Spoglądając na obecną sytuację wydaje się jednak, że na skutek niemal pokrywających się prognoz i aktualnych odczytów rynki nie przejęły się ta publikacją.

USDCAD M5

Na wykresie ropy WTI widzimy, że w tym wypadku reakcja była natychmiastowa. Początkowo rynek tracił ok 30 puntków. Szybko jednak pojawiła się reakcja popytowa i kurs ropy WTI dotarł w okolice wczorajszych maksimów.

WTI M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – nowe maksima na S&P500
Następny artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, USD/CAD, USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here