Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 3,306 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją zakładał tym razem spadek o 0,5 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się ponad dwukrotnie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 1,071 miliona baryłek

Wzrost zapasów ropy naftowej i/lub produktów rafineryjnych oznacza wzrost podaży tego surowca co, zgodnie z podstawową zasadą ekonomii, doprowadza do spadków wyceny czarnego złota na rynku.

Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 3,306 mln. brk, w tygodniu kończącym się 13 kwietnia 2018 roku zapasy ropy naftowej zmalały o 1,071 mln. brk., co okazało się wynikiem dwukrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 0,5 mln. brk.

Ropa WTI na nowych maksimach

Notowania ropy WTI po publikacji sprzyjających danych o zapasach wzniosły się na nowe maksima, kontynuując tym samym wzrost trwający od początku sesji. Obecnie cena oscyluje w okolicach maksimów z ubiegłego tygodnia na $67.73.

Ponadto utrzymany został w tym tygodniu obszar kluczowego wsparcia w obrębie 66.50, co sprawia, że obecnie najmniejsza linia oporu na notowaniach ropy prowadzi w górę.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here