Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów aż o 6,490 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem o 3,694 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 6,346 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 19 października 2018 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 89,2% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,3 mln baryłek dziennie, czyli o 48.000 baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Oznacza to, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 6,490 mln brk, w tygodniu kończącym się 19 października 2018 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o kolejne 6,346 mln brk co okazało się wynikiem niemal dwukrotnie gorszym od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost na poziomie 3,694 mln brk.

Negatywny wydźwięk tej publikacji mogą nieco łagodzić dane dotyczące zapasów benzyny i destylatów, które w odróżnieniu od zapasów ropy skurczyły się kolejno o 4,8 i 2,3 mln brk.

Zapasy ropy naftowej

Spoglądając na notowania czarnego złota zauważymy, że pomimo tak sporego wzrostu zapasów ropy naftowej, kurs pozostaje względnie stabilny. Może to być spowodowane faktem, iż rynek wciąż nie doszedł jeszcze do siebie po deklaracji Arabii Saudyjskiej o chęci wypełnienia wszelkiej luki podażowej, o czym pisaliśmy już o poranku.

Aby zainwestować na ropie WTI, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBank Kanady podnosi stopy do 1,75%. Najwyższy poziom od dekady
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – rekordowa liczba kryptowalut znajdujących się w obiegu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here