Naga MarketsCena ropy nafotwejPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 8,991 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem o 7,759 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco mniejszy.

  • Zapasy ropy naftowej wzrosły w ciągu tygodnia o ponad 4,5 mln brk
  • Zapasy ropy rosną nieprzerwanie od 15 tygodni

Zapasy ropy w górę o 4,590 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 1 maja 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 70,5% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 13 mln baryłek dziennie, czyli o 216 tys baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 1 maja 2020 r. zapasy ropy naftowej wzrosły o kolejne 4,590 mln brk co okazało się wynikiem nieco mniejszym niż prognozowano. W dalszym ciagu jest to jednak zauważalny wzrost. Warto także zwrócić uwagę, że jest to już 15 tydzień z rzędu kiedy to poziom zapasów ropy naftowej w magazynach zwiększa się. To najdłuższa taka seria w historii pomiarów tj. przynajmniej od 1982 roku.

Co dalej z ceną ropy?

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 24,05 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji w okolice 20,25 USD.

Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do analizy technicznej

Cena ropy naftowej WTI
WTI M30

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG 20 prawie 2% pod kreską. Koronawirus u 25 górników kopalń JSW, spółka traci prawie 6%
Następny artykułCCC pod lupą: Branża odzieżowa w Polsce wraca powoli do normalnego funkcjonowania
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here