Naga MarketsCena ropy nafotwejPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 15,022 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem o 10,619 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak symbolicznie mniejszy.

  • Zapasy ropy naftowej wzrosły w ciągu tygodnia o niemal 9 mln brk
  • Zapasy ropy rosną nieprzerwanie od 14 tygodni

Zapasy ropy w górę o 8,991 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 24 kwietnia 2020 r. zapasy ropy naftowej wzrosły o 8,991 mln brk co okazało się wynikiem jedynie symbolicznie mniejszym niż prognozowano. W dalszym ciagu jest to jednak jeden z najgorszych odczytów w historii. Warto także zwrócić uwagę, że jest to już 14 tydzień z rzędu kiedy to poziom zapasów ropy naftowej w magazynach zwiększa się. To najdłuższa taka seria w historii pomiarów tj. przynajmniej od 1982 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu destylatów, które zwiększyły się o kolejne 3,637 mln brk.

Ropa WTI w okolicy technicznego oporu

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że jej cena znajduje się obecnie w okolicy technicznego oporu w wysokości 15,60 USD. Jeżeli tylko w najbliższym czasie pojawi się tu większa reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków ceny ropy.

Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do analizy technicznej

cena ropy WTI
WTI H1

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin kosztuje ponad 35 tys. zł. BTC nie był tak drogi od lutego
Następny artykułKGHM: Rynek się skurczył, ale nadal produkujemy (Chludziński)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here