Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej EIA odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście o 0,564 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją również zakładał wzrost, leczy tym raz na wyższym poziomie, bo o 3,079 miliona baryłek. 


Zapasy ropy w górę o 1,501 miliona baryłek!

Jak podała EIA zapasy ropy zwiększyły się o 1,501 miliona baryłek, co daje przyrost prawie trzykrotnie większy od poprzedniego. Nie sprawdziły się zatem pesymistyczne oczekiwania rynkowe z uwagi na o połowę mniejszy wzrost zapasów.

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw, gdzie warto zwrócić uwagę na zapasy benzyny, które skurczyły się o 0,546 miliona baryłek. Tutaj jednak spodziewano się ponad trzykrotnie mniejszych zapasów (-1,789 mln baryłek), co wpisywałoby się w trend z poprzedniego tygodnia (-2,628).

Sytuacja na wykresie ropy WTI

Szersze spojrzenie, bo z wykresu dziennego na rynek ropy WTI zostało zawarte we wczorajszej analizie. Cena czarnego złota wciąż uwięziona jest w konsolidacji między kluczowym oporem na 54.90, a wsparcie przy 53.10.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

Dodatkowo można wyróżnić obszar oporu lokalnego między 54.40 – 54.60, który został przetestowany w wyniku odczytu zapasów ropy naftowej. Jak widać poniżej, w ciągu pierwszych 15 minut po publikacji, cena czarnego złota obniżyła się po odbiciu właśnie od bariery na 54.40. Utrzymanie tendencji spadkowej może skutkować ponownym ruchem do obszaru wsparcia powyżej 53.10


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here