Naga Markets


Wydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po nieznacznym wzroście zapasów o 0,007 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 2,400 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco gorszy.


Zapasy ropy w dół o 1,680 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 4 stycznia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 96,1% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,6 mln baryłek dziennie, czyli o 194 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 0,007 mln brk, w tygodniu kończącym się 4 stycznia 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o 1,680 mln brk co okazało się wynikiem nieco gorszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 2,400 mln brk.

Zapasy ropy naftowej

Nenajlepszy wydźwięk tej publikacji wzmagał również wzrost beznyzy i destylatów, które pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakłądających wzrost o 3,4 mln brk (w przypadku benzyny) i 2,7 mln brk (w przypadku destylatów) ostatecznie wzrosły kolejno o 8,1 mln brk i 10,6 mln brk.

Spoglądając na notowania ropy WTI dostrzec można, iż w skutek trwających od 26 grudnia 2018 roku wzrostów kurs pokonał już jeden, dość istotny opór (49.70 USD). Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 55 USD.

Biorąc jednak pod uwagę dzisiejszą reakcję podażową po publikacji powyższego raportu coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, ze nim do tego dojdzie kurs osunie się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).

Do handlu na ropie WTI polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania ropy WTI
WTI H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 9 stycznia 2019
Następny artykułPierwsze kroki w handlu ze wskaźnikami – Tradeciety
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here