Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 2,8 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał niewielki spadek o 0,425 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 7,238 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 29 marca 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 86,4% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 15,8 mln baryłek dziennie, czyli o 18 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 29 marca 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż 7,238 mln. brk co okazało się wynikiem zdecydowani gorszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 0,425 mln. brk.

zapasy ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny i destylatów. Okazuje się bowiem, że te w odróżnieniu do zapasów ropy, pomimo i tak już optymistycznych prognoz zakładających spadek zapasów benzyny o 1,542 mln brk i destylatów o 0,506 mln brk, ostatecznie zmniejszyły się aż o 1,718 mln brk (w przypadku benzyny) i 1,998 mln brk (w przypadku destylatów).

Reakcja rynku była natychmiastowa

Spoglądając na notowania ropy naftowej WTI zauważymy, że w skutek tak znacznego wzrostu zapasów, w pierwszej chwili po tej publikacji doszło do dynamicznej deprecjacji ceny czarnego złota. Tendencja ta nie trwała jednak zbyt długo, gdyż już po chwili pojawiła się równie dynamiczna reakcja popytowa. Okazuje się więc, że znaczny spadek zapasów benzyny i destylatów dość skutecznie złagodził negatywny wynik dot. zapasów ropy naftowej.

Do handlu na rynku ropy polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Reakcja rynku na dane dot. zapasów ropy naftowej
WTI M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) osłabia się po publikacji PMI z Markit oraz ISM
Następny artykułKurs euro spada – EUR/CAD z potencjałem spadkowym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here