Naga Markets
rafineria w tle zachód słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 7,238 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem jedynie o 2,294 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 7,029 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 5 kwietnia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 87,5% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,1 mln baryłek dziennie, czyli o 251 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 5 kwietnia 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż 7,029 mln. brk co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz zakładających wzrost jedynie o 2,294 mln. brk.

Zapasy ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny i destylatów. Okazuje się bowiem, że te w odróżnieniu do zapasów ropy, zmniejszyły się kolejno o 7,710 mln brk (w przypadku benzyny) i 0,116 mln brk (w przypadku destylatów).

Notowania ropy testują istotny opór

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w skutek trwających od 26 grudnia ub.r. wzrostów, cena ropy wzrosła o ponad 22 dolary co stanowi niemal 53%. Warto zwrócić uwagę, że w skutek tych wzrostów rynek pokonał kilka technicznych poziomów oporu, w tym niezwykle istotną strefę w okolicy 58.92 USD i dotarł w rejon 64 dolarów, co jest najwyższym poziomem od 1 listopada 2018 roku.

Biorąc pod uwagę, że opór ten w przeszłości stanowił istotne wsparcia a w chwili obecnej znajduje się w rejonie mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego impulsu spadkowego, niewykluczone, że w niego okolicy pojawi się wkrótce jakaś większa reakcja podażowa. Gdyby tak się stało i opór ten zostałby ostatecznie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty spadkowej.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie trwale pokonana, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji czarnego złota.

5 strategii jak pogodzić trading z pracą na etacie – webinar już dziś o 20:00

Cena ropy naftowej
WTI Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 10 kwietnia 2019
Następny artykułMerkel: Brexit powinien być opóźniony zaledwie o kilka miesięcy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here