Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 1,396 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał wzrost o 1,255 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze lepszy.


Zapasy ropy w górę o 5,479 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 19 kwietnia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 90,1% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,6 mln baryłek dziennie, czyli o 505 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 19 kwietnia 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż 5,479 mln. brk co okazało się wynikiem ponad czterokrotnie gorszym od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 1,255 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny i destylatów. Okazuje się bowiem, że te w odróżnieniu do zapasów ropy, zmniejszyły się kolejno o 2,129 mln brk (w przypadku benzyny) i 0,662 mln brk (w przypadku destylatów).

Cena ropy WTI coraz wyżej

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że pomimo rozczarowującego rezultatu wskazującego na znaczny wzrost zapasów ropy naftowej, cena czarnego złota nie zareagowała znaczną przeceną. W pierwszej chwili po publikacji dostrzec można nawet niewielki wzrost wyceny WTI.

Do handlu na rynku ropy polecam sprawdzić brokera Naga Markets

Reakcja rynku na publikację danych dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej
WTI M15

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Kanady pozostawia stopy bez zmian. CAD najniżej od początku roku
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – dolar australijski największym przegranym sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here