Naga Markets
Pole naftowe na tle zachodzącego słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 3,963 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem zaledwie o 0,800 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 5,431 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 10 maja 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 90,5% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,7 mln baryłek dziennie, czyli o 271 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 10 maja 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż 5,431 mln. brk co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz zakładających spadek o 0,800 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny, które w odróżnieniu do zapasów ropy naftowej zmniejszyły się o 1,123 mln. brk, co okazało się wynikiem niemal czterokrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek o 0,299 mln. brk.

Cena ropy naftowej w górę pomimo wzrostu zapasów

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy jednak, że pomimo tak znacznego wzrostu zapasów ropy naftowej w magazynach, na kilka minut po publikacji cena czarnego złota kontynuuje wzrosty.

Strach i chciwość – jak poskromić emocje – zapisz się na webinar

Cena ropy naftowej WTI
WTI H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiny: Stygnie konflikt z USA, czego oczekiwać? – prognozy dużych banków
Następny artykułVenture Capital, a ryzyko, które się opłaca? Michał Rokosz (Inovo Venture Capital)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here