Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 5,431 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 0,599 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 4,740 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 17 maja 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 89,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,6 mln baryłek dziennie, czyli o 98 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo to, w tygodniu kończącym się 17 maja 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż 4,740 mln. brk co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz zakładających spadek o 0,599 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny i destylatów, które również pomimo prognoz zakładających spadek (o 0,816 mln. brk w przypadku benzyny i 0,048 mln. brk w przypadku destylatów) ostatecznie wzrosły o 3,716 mln. brk w przypadku benzyny i 0,768 mln. brk w przypadku destylatów.

W wyniku niespodziewanego wzrostu zapasów ropy naftowej, benzyny i destylatów, notowania WTI w ciągu zaledwie kilku minut osunęły się o 75 centów. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 61,15 USD.

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących w tradingu – zapisz się na webinar

Cena ropy naftowej spada o 75 centów w yniku niespodziewanego wzrostu zapasów


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 zyskuje w środę 1%, wyróżnia się na tle Europy
Następny artykułCFD – odkryj giełdę na nowo
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here