Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 0,282 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek o 0,849 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco gorszy.


Zapasy ropy w górę o 6,771 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 31 maja 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 91,8% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,9 mln baryłek dziennie, czyli o 171 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fakt ten sprawił, w tygodniu kończącym się 31 maja 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 6,771 mln. brk co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz zakładających spadek o 0,849 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny i destylatów, które pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,630 mln. brk (w przypadku benzyny) i 0,499 mln. brk (w przypadku destylatów) ostatecznie wzrosły aż o 3,205 mln. brk i 4,572 mln. brk.

Cena ropy najniżej od 11 lutego br.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w wyniku tak znacznego wzrostu zapasów, cena czarnego złota osunęła się do najniższego poziomu od 11 lutego br.

Do handlu na rynku ropy polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania ropy naftowej
WTI M15

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDlaczego tak istotne jest, by opanować najpierw tylko jeden setup price action? – Nial Fuller
Następny artykułSpekulacje dotyczące obniżki stóp przez Fed osłabiają dolara (USD)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here