Naga Markets


Wydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 15:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 3,862 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał niewielki wzrost o 0,309 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 9,589 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 15 marca 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 88,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,2 mln baryłek dziennie, czyli o 178 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 15 marca 2019 roku zapasy ropy naftowej zmalały aż o 9,589 mln. brk co okazało się wynikiem znacząco lepszym od prognoz zakładających wzrost na poziomie 0,309 mln. brk. Warto zwrócić uwagę, że jest to największy spadek poziomu zapasów od lipca 2018 roku.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny i destylatów. Okazuje się bowiem, że pomimo i tak już optymistycznych prognoz zakładających spadek zapasów benzyny o 2,414 mln brk i destylatów o 1,094 mln brk, ostatecznie odnotowano ich spadek aż o 4,578 mln brk (w przypadku benzyny) i 4,127 mln brk (w przypadku destylatów).

Cena ropy najwyżej od listopada 2018 roku

Spoglądając na notowania ropy naftowej WTI zauważymy, że po niezwykle dynamicznych spadkach z czwartego kwartału minionego roku, na rynek ropy znów wróciły byki. W trakcie trwających od 26 grudnia 2018 roku wzrostów cena ropy pokonała kilka istotnych poziomów oporu i w chwili obecnej znajduje się najwyżej od listopada 2018 roku. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się żadna silna reakcja podażowa mogąca zanegować niedawne wybicie poziomu 58,92 USD, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji. Gdyby tak się stało, cena ropy WTI mogłaby wzrosnąć nawet w okolice 64,20 USD.

Do handlu na ropie naftowej polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania ropy WTI
WTI Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka zyskuje – USD/CHF z celem 0,99600
Następny artykułStudencie! Weź udział w Akademii Analiz SKN Profit i wygraj realną gotówkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here