Naga MarketsSzyby wydobywcze ropy na tle zachodzącego słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów aż o 9,934 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem zaledwie o 1,215 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 3,963 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 3 maja 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 88,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,4 mln baryłek dziennie, czyli o 41 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 3 maja 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż 3,963 mln. brk co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym nie tylko od ubiegłotygodniowego rezultatu, lecz również od prognoz zakładających wzrost o 1,215 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny i destylatów, które zmniejszyły się kolejno o 0,596 mln brk (w przypadku benzyny) i 0,159 mln brk (w przypadku destylatów).

Cena ropy WTI powyżej 62 USD

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w wyniku spadku zapasów ropy naftowej doszło do dość znacznego wzrostu cen czarnego złota. Fakt ten sprawił, że za baryłkę ropy WTI należy zapłacić już ponad 62 USD.

Do handlu na rynku ropy polecam sprawdzić brokera Naga Markets

Ropa naftowa drożeje w wyniku spadu zapasów


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIran wycofuje się z badań nad bronią jądrową – Today in USA
Następny artykułRynek kryptowalut pozostaje “umiarkowanie byczy”, według indeksu SFOX
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here