Naga Marketsrafineria w tle zachód słońcaPunktualnie o godzinie 17:00 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 4,740 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 0,857 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco gorszy.


Zapasy ropy w dół o 0,282 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 24 maja 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 91,2% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,8 mln baryłek dziennie, czyli o 189 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo to, w tygodniu kończącym się 24 maja 2019 roku zapasy ropy naftowej zmalały o 0,282 mln. brk co okazało się wynikiem nieco gorszym od prognoz zakładających spadek o 0,857 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów destylatów, które pomimo prognoz zakładających spadek 0,564 mln. brk ostatecznie skurczyły się aż o 1,615 mln. brk.

Cena ropy na sesyjnych minimach

Biorąc jednak pod uwagę, że spadek poziomu zapasów ropy naftowej okazał się trzykrotnie mniejszy niż prognozowano, cena WTI osuwała się w pierwszej chwili po publikacji o kilkadziesiąt centów ustanawiając tym samym nowe, dzienne minima.

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących w tradingu – zapisz się na webinar

Cena ropy naftowej spada
WTI M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTesla zostanie „niszowym producentem samochodów”, twierdzi Barclays
Następny artykułErlay – protokół, który usprawni sieć Bitcoin (BTC)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here