Naga MarketsJak co tydzień amerykańska Energy Information Administration prezentuje najnowsze wyliczenia zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Tempo zużycia magazynowanego surowca okazało się być najszybsze od stycznia tego roku. Jak na najnowsze dane reaguje rynek? 


Podaż, obok popytu jest jedną z kluczowych sił wpływających na cenę każdego dobra. Ta podstawowa zasada ekonomii odnosi się również do rynku ropy, który w ostatnim tygodniu wyraźnie korygował dotychczasowe wzrosty.

Ropa WTI od rana tanieje – obecnie za baryłkę płacimy około $62,70. Obecnym na rynku bykom nie pomagają – bądź, co bądź pozytywne – dane z amerykańskich magazynów tego surowca. Aż 4,617 mln baryłek zapasów zużyto w ubiegłym tygodniu – informuje raport EIA.

Spada również import ropy do Stanów – najnowsze wyliczenia mówią, że w ostatnim tygodniu do Ameryki dotarło o blisko 850 tys. mniej baryłek cennego surowca niż w okresie poprzedzającym raportowany. Rosną za to zapasy destylatów – w tym oleju opałowego. Łącznie o 537 tys. baryłek. Zapasy benzyny w Stanach kurczą się natomiast o 1,116 mln baryłek. Nieco mniej niż prognozowali to analitycy (-1,264 mln).

Reakcja rynku

Ropa WTi delikatnie odrabia straty z pierwsze części dnia. Surowiec nadal jednak znajduje się pod kreską, a za jedną baryłkę zapłacimy nieco mniej niż $63: 

USOIL dzięki TradingView

Wrażliwe na ceny ropy naftowej USDCAD powraca do spadków po wczorajszej przecenie. Para zbliża się do kluczowego wsparcia na 1,2800:

USDCAD dzięki TradingView

Handlujesz na danych makroekonomicznych? Skorzystaj z zalet opcji waniliowych>>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAmerykańskie ISM nieco gorzej niż prognozowano
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – NZDUSD, USDCHF
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here