Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 17:00 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów aż o 7,929 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem jedynie o 1,649 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco gorszy.


Zapasy ropy w górę o 2,219 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 8 listopada 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 87,8% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 15,9 mln baryłek dziennie, czyli o 154 tys baryłek więcej mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, w tygodniu kończącym się 8 listopada 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 2,219 mln brk co okazało się wynikiem nieco gorszym od prognoz wskazujących na ich wzrost jedynie o 1,649 mln brk. Warto także zwrócić uwagę, że jest to już trzeci tydzień z rzędu kiedy EIA raportuje wzrost poziomu zapasów ropy naftowej.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu benzyny. Jak się bowiem okazało, te mimo prognoz zakładających spadek o 1,167 mln brk, finalnie wzrosły o 1,861 mln brk.

Jedyną pozytywną składową raportu EIA okazała się natomiast informacja na temat zmiany poziomu zapasów destylatów, które mimo prognoz wskazujących na spadek jedynie o 0,950 mln brk, ostatecznie skurczyły się aż o 2,477 mln brk.

Cena ropy WTI na sesyjnych minimach

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w pierwszej chwili po publikacji doszło do zauważalnej deprecjacji, wskutek czego cena czarnego złota osunęła się do najniższych poziomów w trakcie czwartkowej sesji.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Cena ropy WTI
WTI M5

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWykorzystał błąd “grubego palca” i zarobił 800 tys. zł w kilka minut
Następny artykuł3 niezawodne sposoby na odróżnienie rynku w trendzie od konsolidacji – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here