Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 15:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 1,699 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał niewielki wzrost o 0,494 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 5,702 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 25 października 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 87,7% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16 mln baryłek dziennie, czyli o 133 tys baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, w tygodniu kończącym się 25 października 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 5,702 mln brk co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym nie tylko od ubiegłotygodniowego rezultatu (-1,699 mln brk), lecz również od prognoz wskazujących na ich wzrost jedynie o 0,494 mln brk.

zmiana poziomu zapasów ropy naftowejNegatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu destylatów. Jak się bowiem okazało, te mimo prognoz zakładających spadek o 2,350 mln brk, finalnie skurczyły się jedynie o 1,032 mln brk.

Jedyną pozytywną składową raportu EIA okazała się natomiast informacja na temat zmiany poziomu zapasów benzyny, które mimo prognoz wskazujących na spadek o 2,185 mln brk, ostatecznie skurczyły się aż o 3,037 mln brk.

Cena ropy WTI testuje istotne wsparcie

Jak się można było domyślać, wzrost poziomu zapasów ropy naftowej przyczynił się do spadku ceny czarnego złota.

Cena ropy WTI
WTI M5

Spoglądając jednak na notowania ropy WTI zauważymy, że rynek ten znajduje się obecnie w okolicy dość istotnego wsparcia i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego. Dopóki strefa ta nie zostanie trwale pokonana, wciąż można liczyć, że pojawi się tu reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Cena ropy WTI
WTI H4

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Kanady tnie prognozy gospodarcze. Dolar kanadyjski traci najsilniej od miesiąca
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – kurs dolara uśpiony przed FOMC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here