Naga MarketsW czwartkowe popołudnie amerykańskie Energy Information Administration (EIA) opublikowało szczegółowy raport dotyczący aktualnego rozmiaru zapasów ropy naftowej. 


Wzrost zapasów ropy naftowej i/lub produktów rafineryjnych oznacza wzrost podaży tego surowca co, zgodnie z podstawową zasadą ekonomii, doprowadza do spadków wyceny czarnego złota na rynku. Dziś, po raz pierwszy od dziewięciu tygodni mieliśmy do czynienia ze wzrostem ilości zapasów ropy naftowej. Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowych spadkach o 5,392 mln. brk, w tym tygodniu przybyło aż 4,580 mln. brk. Biorąc pod uwagę, że prognozy przed publikacją zakładały wzrost zapasów ropy o 4,022 mln. brk obecny odczyt nie jest takim wielkim zaskoczeniem.Poniżej prezentujemy całą paczkę danych z godz. 17:00

Źródło: investing.com

Mimo niekorzystnego raportu i wzrostu zapasów ropy naftowej, kurs czarnego złota wzrósł w pierwszej chwili po publikacji.

WTI M5

Pozytywną reakcję obserwowaliśmy również na notowaniach silnie skorelowanego z ropą naftową dolara kanadyjskiego, który tuż po publikacji umacniał się w stosunku do dolara amerykańskiego.

USDCAD M15

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Bogdanka [LWB] i ENEL-MED [ENE]
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – EURUSD, NZDUSD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here