Naga MarketsW czwartkowe popołudnie amerykańskie Energy Information Administration (EIA) opublikowało szczegółowy raport dotyczący aktualnego rozmiaru zapasów ropy naftowej. 


Wzrost zapasów ropy naftowej i/lub produktów rafineryjnych oznacza wzrost podaży tego surowca co, zgodnie z podstawową zasadą ekonomii, doprowadza do spadków wyceny czarnego złota na rynku. Dziś, po raz pierwszy od dziewięciu tygodni mieliśmy do czynienia ze wzrostem ilości zapasów ropy naftowej. Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowych spadkach o 5,392 mln. brk, w tym tygodniu przybyło aż 4,580 mln. brk. Biorąc pod uwagę, że prognozy przed publikacją zakładały wzrost zapasów ropy o 4,022 mln. brk obecny odczyt nie jest takim wielkim zaskoczeniem.

Poniżej prezentujemy całą paczkę danych z godz. 17:00

Źródło: investing.com

Mimo niekorzystnego raportu i wzrostu zapasów ropy naftowej, kurs czarnego złota wzrósł w pierwszej chwili po publikacji.

WTI M5

Pozytywną reakcję obserwowaliśmy również na notowaniach silnie skorelowanego z ropą naftową dolara kanadyjskiego, który tuż po publikacji umacniał się w stosunku do dolara amerykańskiego.

USDCAD M15

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Bogdanka [LWB] i ENEL-MED [ENE]
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – EURUSD, NZDUSD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here