Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 5,731 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją również zakładał spadek jednak na zdecydowanie niższym poziomie bo o zaledwie 2,578 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 0,856 miliona baryłek

Wzrost zapasów ropy naftowej i/lub produktów rafineryjnych oznacza wzrost podaży tego surowca co, zgodnie z podstawową zasadą ekonomii, doprowadza do spadków wyceny czarnego złota na rynku. Dziś, po raz pierwszy od pięciu tygodni mieliśmy do czynienia ze wzrostem ilości zapasów ropy naftowej. Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowych spadkach o 5,731 mln. brk, w tygodniu kończącym się 20 września 2017 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 0,856 mln. brk. co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz.

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw, gdzie warto zwrócić uwagę na zapasy benzyny i destylatów, które o odróżnieniu do zapasów ropy kurczyły się kolejno o 5,5 i 5,2 mln. brk. 

Źródło: macronext.com

Spoglądając na notowania ropy BRENT zauważymy, że tak znaczący spadek zapasów benzyny i destylatów sprawił, iż pomimo wzrostu zapasów ropy naftowej, w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy wzrost wartości czarnego złota.

BRENT M5

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Europejskie parkiety rozpoczynają odliczanie przed EBC
Następny artykułJustin Bennett: EURNZD testuje od dołu poziom z 2007 roku.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here