Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 17:00 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 3,633 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał wzrost o kolejne 3,080 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze gorszy


Zapasy ropy w górę o 3,672 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 15 lutego 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 85,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 15,7 mln baryłek dziennie, czyli o 57 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 15 lutego 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 3,672 mln brk co okazało się wynikiem gorszym od prognoz zakładających wzrost na poziomie 3,080 mln brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowejCena ropy zwyżkuje pomimo informacji o wzroście poziomu zapasów

Spoglądając na notowania ropy naftowej dostrzec możemy natomiast, iż tuż przed publikacją danych dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej jej kurs osunął się w okolice lokalnego wsparcia, gdzie chwilę po pojawieniu się raportu, pojawiła się także silna reakcja popytowa. Okazuje się więc, że rynki spodziewały się takiego odczytu i nie było n dla większości inwestorów zbyt wielkim rozczarowaniem.

Do handlu na ropie polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Cena ropy naftowej
WTI M15

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje KGHM wybiją konsolidację? Podobny sygnał widziano ostatnio w listopadzie 2016 r.
Następny artykułWolumen obrotu funtem podatny na obawy dotyczące Brexitu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here