Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 1,379 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 0,418 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 1,572 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 22 listopada 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 89,3% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,3 mln baryłek dziennie, czyli o 101 tys baryłek mniej mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 22 listopada 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 1,572 mln brk co okazało się wynikiem znacząco gorszym od prognoz wskazujących na ich spadek o 0,418 mln brk. Warto także zwrócić uwagę, że jest to już piąty tydzień z rzędu kiedy EIA raportuje wzrost poziomu zapasów ropy naftowej.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu benzyny. Jak się bowiem okazało, te mimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 1,222 mln brk, finalnie wzrosły aż o 5,132 mln brk.

Jedyną pozytywną składową raportu EIA okazała się natomiast informacja na temat zmiany poziomu zapasów destylatów, które mimo prognoz wskazujących na wzrost o 0,750 mln brk, ostatecznie wzrosły tylko o 0,725 mln brk.

Cena ropy WTI 

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że jej cena od dłuższego czasu porusza się wewnątrz kanału wzrostowego. Dzisiejsze dane nie wspierają jednak tej tendencji. Teoretycznie, wzrost poziomu zapasów powinien bowiem przyczyniać się do spadku wyceny surowca.

Weź udział w darmowym webinarze i dowiedz się jak handlować Forex

Cena ropy WTI
WTI H4

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR) powinien zatrzymać się na 1,10 USD – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułDolar najwyżej od 2 tygodni po danych z USA, kurs euro spada pod 1,10 USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here