Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 6,771 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 0,481 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 2,206 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 7 czerwca 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 93,2% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,1 mln baryłek dziennie, czyli o 126 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, w tygodniu kończącym się 7 czerwca 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 2,206 mln. brk co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz zakładających spadek o 0,481 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej w USA

Równocześnie warto także zwrócić uwagę da dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny, które pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 0,743 mln. brk, ostatecznie wzrosły o 0,764 mln brk.

Jedyną pozytywną składową tego raportu były wyniki zmiany poziomu zapasów destylatów, które w odróżnieniu do ropy naftowej i benzyny skurczyły się i to aż o 1,000 mln. brk, co okazał się wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz wskazujących na wzrost o 1,128 mln. brk.

Istny rollercoaster na notowaniach ropy

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że wskutek powyższej publikacji dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej, cena czarnego złota zanotowały dynamiczne spadki, po których równie szybko pojawiły się znaczne wzrosty.

Piramidowanie pozycji w tradingu – zapisz się na webinar

Cena ropy naftowej
WTI M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Trump nie odpuszcza indeksom
Następny artykułCherrypick Games coraz mocniejszy na rynkach azjatyckich
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here