Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 2,385 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 2,775 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy


Zapasy ropy w górę o 1,58 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 9 sierpnia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 94,8% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,3 mln baryłek dziennie, czyli o 475 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 9 sierpnia 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 1,580 mln. brk co okazało się wynikiem nieco lepszym niż poprzednio, lecz wciąż znacząco gorszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 2,775 mln. brk.

Tygodniowa zmiana poziomu zapasów ropy naftowej
Tygodniowa zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały jednak dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów, które pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,025 mln. brk (w przypadku benzyny) i 0,985 mln. brk (w przypadku destylatów), ostatecznie skurczyły się o 1,412 (w przypadku benzyny) i 1,938 mln. brk (w przypadku destylatów).

Cena ropy rośnie o 0,36 USD

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że pomimo wzrostu poziomu zapasów ropy naftowej, rynek odebrał dzisiejszą publikację dość optymistycznie. Spadek poziomu benzyny i destylatów w magazynach przełożył się bowiem na 36-centową aprecjację cen czarnego złota.

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu
zapisz się na bezpłatny webinar

cena ropy naftowej
WTI M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota wraca do wzrostów, panika tylko chwilowa? Co ze ceną srebra i ropy?
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here