Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 1,263 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał wzrost o kolejne 2,668 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze gorszy


Zapasy ropy w górę o 3,633 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 8 lutego 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 85,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 15,8 mln baryłek dziennie, czyli o 865 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo to, w tygodniu kończącym się 8 lutego 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 3,633 mln brk co okazało się wynikiem znacznie gorszym od prognoz zakładających wzrost na poziomie 2,668 mln brk.

Zapasy ropy naftowej w USASpoglądając na notowania ropy naftowej dostrzec możemy natomiast, iż w skutek ubiegłotygodniowych spadków cena WTI osunęła się w okolice 52 dolarów, gdzie już w poniedziałek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy przewagę kulujących i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania mogłyby wrócić w rejon poprzednich wierzchołków tj. 55.20 USD. W chwili obecnej, cena ropy WTI plasuje się natomiast na poziomie 54 dolarów.

Do handlu na ropie polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs ropy WTI
WTI Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł1 na 10 osób korzystała z Bitcoina i innych kryptowalut
Następny artykułKomentarz giełdowy – dolar wciąż przeszkadza rynkom wschodzącym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here