Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 2,219 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem jedynie o 1,543 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze nieco lepszy.


Zapasy ropy w górę o 1,379 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 15 listopada 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 89,5% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,4 mln baryłek dziennie, czyli o 519 tys baryłek więcej mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, w tygodniu kończącym się 15 listopada 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 1,379 mln brk co okazało się wynikiem nieco lepszym od prognoz wskazujących na ich wzrost o 1,543 mln brk. Warto także zwrócić uwagę, że jest to już czwarty tydzień z rzędu kiedy EIA raportuje wzrost poziomu zapasów ropy naftowej.

 

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu destylatów. Jak się bowiem okazało, te mimo prognoz zakładających spadek o 0,732 mln brk, finalnie skurczyły się aż o 0,974 mln brk.

Jedyną negatywną składową raportu EIA okazała się natomiast informacja na temat zmiany poziomu zapasów benzyny, które mimo prognoz wskazujących na wzrost o 0,870 mln brk, ostatecznie wzrosły aż o 1,756 mln brk.

Cena ropy WTI na sesyjnych maksimach

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w pierwszej chwili po publikacji doszło do zauważalnej aprecjacji, wskutek czego cena czarnego złota pokonała techniczny poziom oporu w wysokości 55.82 USD i znalazła się na najwyższym poziomie w trakcie środowej sesji.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Cena ropy naftowej WTI
WTI H1

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta (GBP) najsilniejszą walutą G10 w 2020 r. – prognozują duzi gracze
Następny artykuł30% Ripple (XRP) jest wykorzystywane do nielegalnej działalności
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here