Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 3,217 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją również zakładał wzrot, lecz tym razem o 2,433 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco słabszy.

Zapasy ropy w górę o 5,783 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 3,217 mln brk, w tygodniu kończącym się 2 listopada 2018 roku zapasy ropy naftowej wzrosły tym razem o 5,783 mln brk, co okazało się wynikiem ponad dwurkrotnie słabszym od prognoz rynkowych.

Zapasy ropy naftowej w tyogdniu kończącym się 2 listopada

Wzrosły także zapasy benzyny o 1,852 mln. baryłek, gdzie spodziewano się spadku o 2,276 mln. baryłek. Poprzedni stan zapasów wskazywał na spadek o 3,161 mln. baryłek.

Test kwietniowego dołka

Notowania czarnego złota testuja w tym tygodniu dołek z kwietnia br. na 61.80, po którym nastąpiła zwyżka do poziomu 72.87 USD. Kurs porusza się dziś w zakresie wczorajszej spadkowej sesji, gdzie kupującym udało się odrobić niemal całość strat przed ponownym osunięciem po południu.

Publikacja EIA zaowocowała osłabieniem ropy WTI, której cena zmierza do wczorajszego dołka. Po jego pokonaniu kurs znajdzie się na nowych minimach w tym tygodniu. Kolejne kluczowe wsparcie znajduje się w okolicach poziomu 60.20 USD.

Handel na analizowanym instrumencie umożliwia broker XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>

Publikacja EIA zaowocowała osłabieniem ropy WTI, której cena zmierza do wczorajszego dołka


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – wybory w USA pomagają GPW
Następny artykułStrategia Inside Bar – Nial Fuller
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here