Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 3,672 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał wzrost o kolejne 2,842 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy


Zapasy ropy w dół o 8,647 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 22 lutego 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 87,1% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 15,9 mln baryłek dziennie, czyli o 179 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 22 lutego 2019 roku zapasy ropy naftowej zmalały aż o 8,647 mln brk co okazało się wynikiem ponad trzykrotnie lepszym od prognoz zakładających wzrost na poziomie 2,842 mln brk. Warto zwrócić uwagę, że jest to największy spadek poziomu zapasów od lipca 2018 roku.

Zmiana poziomu zapasów ropy natfowejSpoglądając stricte technicznie na notowania ropy WTI zauważymy, że w skutek poniedziałkowej wypowiedzi amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa kurs osunął się o niemal 4% docierając ostatecznie poniżej 55 dolarów amerykańskich (USD) i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego. Tam jednak już wczoraj pojawiła się reakcja popytowa a dzisiejsze niezwykle dobre dane tylko umocniły wzrosty czarnego złota. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie cena ropy WTI mogłaby dotrzeć nawet w rejon 58.90 USD.

Do handlu na ropie naftowej polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Cena ropy WTI
WTI D1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTesla będzie musiała zapłacić obligatariuszom $920 milionów
Następny artykułIndeks WIG20 znów pod kreską, spadki powyżej 1%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here