Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 1,580 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 1,889 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy


Zapasy ropy w górę o 1,58 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 16 sierpnia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 95,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,7 mln baryłek dziennie, czyli o 401 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, w tygodniu kończącym się 16 sierpnia 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o 2,732 mln. brk co okazało się wynikiem lepszym nie tylko od ubiegłotygodniowego rezultatu, lecz również od prognoz zakładających spadek na poziomie jedynie 1,889 mln. brk.

Tygodniowa zmiana poziomu zapasów ropy naftowej
Tygodniowa zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji psuły jednak dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów, które pomimo prognoz zakładających wzrost jedynie o 0,169 mln. brk (w przypadku benzyny) i 0,314 mln. brk (w przypadku destylatów), ostatecznie wzrosły aż o 0,312 (w przypadku benzyny) i 2,610 mln. brk (w przypadku destylatów).

Cena ropy w dół o ponad 50 centów

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że pomimo spadku poziomu zapasów ropy naftowej, rynek odebrał dzisiejszą publikację dość negatywnie. Wzrost poziomu zapasów benzyny i destylatów w magazynach przełożył się bowiem na ponad 50-centową deprecjację cen czarnego złota.

Wskutek tych spadków, cena złota osunęła się poniżej ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 56,45 USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej.

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu
zapisz się na bezpłatny webinar

Cena ropy naftowej
WTI M15

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 21.08.2019 GBP/AUD
Następny artykułBitcoin będzie walczył w wielkim kryzysie finansowym – uważa Spencer Bogart
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here