Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 1,572 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 1,734 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 4,856 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 29 listopada 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 91,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,8 mln baryłek dziennie, czyli o 464 tys baryłek mniej więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 29 listopada 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się i to aż o 4,856 mln brk co okazało się wynikiem znacząco lepszym od prognoz wskazujących na ich spadek jedynie o 1,734 mln brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji skutecznie tłumiły jednak dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów. Jak się bowiem okazało, te mimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 1,826 mln brk (w przypadku benzyny) i 1,080 mln brk (w przypadku destylatów), finalnie wzrosły aż o 3,385 mln brk i 3,063 mln brk.

Cena ropy WTI rośnie nieprzerwanie od początku tygodnia

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że jej cena rośnie nieprzerwanie od początku tygodnia. Mimo, że tylko w trakcie środowej sesji wzrosłą ona o ponad 3,5%, to w praktyce aprecjacja ta nie miała nic wspólnego z raportem EIA. Okazuje się bowiem, że tuż po publikacji danych dot. zmiany poziomu zapasów, cena ropy nie odnotowała żadnej większej zmienności. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli tylko tylko wzrosty będą kontynuowane, już w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania okolic 59.20 USD.

Weź udział w darmowym webinarze i dowiedz się jak handlować Forex

Cena ropy WTI
WTI Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKlabater – “Big Pharma” ze sprzedażą na poziomie 200 tys. Kurs w kierunku 6 zł
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – Kurs funta najsilniejszą walutą grupy G8
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here