Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów aż o 9,499 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz już jedynie o 2,694 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak nieco lepszy.


Zapasy ropy w dół o 3,116 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 12 lipca 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 94,4% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,3 mln baryłek dziennie, czyli o 172 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 12 lipca 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o 3,116 mln. brk co okazało się wynikiem nieco lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 2,694 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji psuły jednak dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów, której pomimo prognoz zakładających spadek o 0,925 mln. brk (w przypadku benzyny) i wzrost o 0,613 mln. brk (w przypadku destylatów), ostatecznie wzrosły aż o 3,565 mln. brk i 5,686 mln. brk.

Cena ropy znów powyżej 58 USD

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że pomimo wzrostu poziomu zapasów benzyny i destylatów, rynek odebrał dzisiejszą publikację dość optymistycznie. Spadek poziomu zapasów ropy naftowej w magazynach przełożył się bowiem na kilkudziesięciocentową aprecjację cen czarnego złota.

Wprowadzenie do inwestowania – zapisz się na bezpłatny webinar

Notowania ropy naftowej WTI
WTI M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena srebra mocno w górę, uncja kosztuje 15,78$. Co z ceną ropy naftowej i złota?
Następny artykułHM Inwest przejdzie jutro na rynek główny GPW z NewConnect
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here