Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 2,206 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 1,077 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w dół o 3,106 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 14 czerwca 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 93,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,3 mln baryłek dziennie, czyli o 200 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 14 czerwca 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 3,106 mln. brk co okazało się wynikiem niemal trzykrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 1,077 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny i destylatów, które pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,935 mln. brk (w przypadku benzyny) i 0,712 mln. brk (w przypadku destylatów) ostatecznie skurczyły się kolejno o 1,692 mln. brk i 0,551 mln. brk.

Cena ropy WTI wystrzeliła o ponad 80 centów…w ciągu zaledwie 2 minut

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, ze wskutek niezwykle dobrych danych dot. spadku poziomu zapasów ropy naftowej, benzyny i destylatów, cena czarnego złota w ciągu zaledwie 2 minut wystrzeliła o ponad 80 centów, w efekcie czego rynek nie tylko wrócił do kanału spadkowego, lecz również wybił już z niego górą.

Strach i chciwość – jak poskromić emocje – zapisz się na webinar

Cena ropy naftowej wystrzeliła o ponad 80 centów
WTI M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Ostatnie godziny przed decyzją Fed
Następny artykułSpędzaj mniej czasu na tradingu, a więcej na życiu – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here