Naga Marketsrafineria w tle zachód słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 7,029 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 1,200 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze lepszy.


Zapasy ropy w dół o 1,396 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 12 kwietnia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 87,7% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,1 mln baryłek dziennie, czyli o 22 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że w tygodniu kończącym się 12 kwietnia 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż 1,396 mln. brk co okazało się wynikiem nieco lepszym od prognoz zakładających spadek o 1,200 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Równocześnie warto także zwrócić uwagę na dane dot. zmiany poziomu zapasów benzyny i destylatów, które zmniejszyły się kolejno o 1,174 mln. brk i 0,362 mln. brk.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że pomimo pierwszego od czterech tygodni spadku poziomu zapasów tego surowca, jego cena w pierwszej chwili po publikacji osunęła się o ponad 20 centów.

7 kroków jak zbudować swoja strategię inwestycyjną – zapisz się na bezpłatny webinar

Reakcja ropy WTI na publikację danych dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej, benzyny i destylatów
Reakcja ropy WTI na publikację danych dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej, benzyny i destylatów

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNASDAQ przebija historyczny szczyt. Pomagają akcje Qualcomm
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – dolar nowozelandzki największym przegranym sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here