Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 17:00 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 1,085 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 1,724 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 5,474 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 20 grudnia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 93,3% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,0 mln baryłek dziennie, czyli o 419 tys baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 20 grudnia 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się i to aż o 5,474 mln brk co okazało się wynikiem znacząco lepszym od prognoz wskazujących na ich spadek jedynie o 1,724 mln brk. Warto zwrócić także uwagę, że był to największy tygodniowy spadek od połowy września br.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu destylatów. Jak się bowiem okazało, te mimo i pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 0,800 mln brk, finalnie skurczyły się o 0,152 mln brk.

Jedyną negatywną składową raportu EIA okazała się natomiast informacja na temat zmiany poziomu zapasów benzyny, które mimo prognoz wskazujących na wzrost o 1,663 mln brk, ostatecznie wzrosły aż o 1,963 mln brk.

Cena ropy WTI 

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że w reakcji na zaskakująco pozytywne dane dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej, jej cena tuż po publikacji wzrosła o 27 centów.

Weź udział w darmowym webinarze:
Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Cena ropy WTI
WTI M5

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFunt ucierpi, a BoE nie zmieni polityki w 2020 roku – prognoza Nordea Markets
Następny artykułPiątkowy przegląd rynków – kurs funta nie ma sobie równych pod koniec roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here