Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 4,892 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem jedynie o symboliczne 0,357 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak znacząco lepszy

  • Zapasy ropy naftowej skurczyły się w ciągu tygodnia o niemal 11 mln brk

Zapasy ropy w dół o 10,612 milionów baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 24 lipca 2020 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 79,5% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 14,6 mln baryłek dziennie, czyli o 389 tys. baryłek więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo to, że w tygodniu kończącym się 24 lipca 2020 r. zapasy ropy naftowej skurczyły się i to aż o 10,612 mln brk co okazało się najlepszym wynikiem od początku roku.

Cena ropy w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania West Texas Intermedaite czyli popularnej WTI zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu, gdzie już pod koniec minionego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. W tym tygodniu cena ropy utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie i nawet tak dobre dane dot. zmiany poziomu jej zapasów nie przyczyniły się do nagłej aprecjacji WTI.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

WTI Weekly

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAll in! Games ma umowę z Sony. Kurs w górę o 15%
Następny artykułKurs dolara największym przegranym, euro, funt i frank wygranymi sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here