Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 4,143 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem zaledwie o 2,100 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 5,914 miliona baryłek

Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym spadku o 4,143 mln. brk, w tygodniu kończącym się 15 czerwca 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 5,194 mln. brk co okazało się wynikiem niemal trzykrotnie lepszym od prognoz zakładających wzrost na poziomie 2,100 mln. brk.

Warto również zwrócić uwagę, że jest to największy spadek zapasów ropy naftowej od 23 tygodni.

Jak reagowała ropa WTI

Spoglądając na notowania czarnego złota zauważymy, że na skutek niezwykle optymistycznych danych kurs ropy WTI osiągnął sesyjne maksima.

Mimo to, warto jednak zwrócić uwagę, że rynek w dalszym ciagu znajduje się poniżej pokonanej już jakiś czas temu linii trendu wzrostowego, w efekcie czego – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – obecna sytuacja wygląda bardziej pro-spadkowo.  Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne spready.

WTI Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSDJPY – Lokalna linia trendu przełamana – 20/06/18
Następny artykułKomentarz giełdowy – Ryzyko wojny handlowej nie przemija
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here