TMS


Wydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 1,680 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o kolejne 1,323 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak znaczaco lepszy.


Zapasy ropy w dół o 2,683 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 11 stycznia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 94,6% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,2 mln baryłek dziennie, czyli o 343 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że po ubiegłotygodniowym spadku o 1,680 mln brk, w tygodniu kończącym się 11 stycznia 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 2,683 mln brk co okazało się wynikiem ponad dwukrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 1,323 mln brk.

Zapasy ropy naftowejPozytywny wydźwięk tej publikacji psuje jednak wzrost beznyzy i destylatów, które pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakłądających wzrost o 3,2 mln brk (w przypadku benzyny) i 1,5 mln brk (w przypadku destylatów) ostatecznie wzrosły kolejno o 7,503 mln brk i 2,967 mln brk.

Spoglądając na notowania ropy WTI dostrzec można, że w skutek powyższej publikacji kurs osunął się o 0,78 USD i dotarł w okolice lokalnego wsparcia. Jeżeli poziom ten zostanie trwale pokonany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

Do handlu na ropie WTI polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs ropy WTI
WTI M15

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here