Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 1,085 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o kolejne 3,081 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół aż o 9,499 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 5 lipca 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 94,7% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,4 mln baryłek dziennie, czyli o 148 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 5 lipca 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 9,499 mln. brk co okazało się wynikiem ponad trzykrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 3,081 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zmiany poziomu benzyny, której zapasy skurczyły się o 1,455 mln. brk (przy prognozach zakładających spadek jedynie o 1,301 mln brk).

Jedyną negatywną składową tego raportu okazały się dane dot. zapasów destylatów, które w odróżnieniu do zapasów ropy naftowej i benzyny wzrosły ostatecznie i to aż o 3,729 mln. brk. Był to odczyt znacząco gorszy od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 0,739 mln. brk.

Rollercoaster na WTI

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że mimo znaczącego spadku zapasów ropy naftowej, na rynku pojawił się istny rollercoaster, w wyniku którego cena ropy WTI najpierw wzrosła o 37 centów, a następnie spadła o ponad 50 centów.

Wprowadzenie do inwestowania – zapisz się na bezpłatny webinar

Cena ropy WTI
WTI M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLee studzi optymizm: halving LTC będzie szokiem dla systemu
Następny artykuł4 filary sukcesu w tradingu na rynku Forex – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here