Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 4,771 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz już jedynie o 2,686 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 6,912 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 6 września 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 95,1% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,5 mln baryłek dziennie, czyli o 114 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 6 września 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 6,912 mln. brk co okazało się wynikiem ponad dwukrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek jedynie o 2,686 mln. brk.

zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Pozytywny wydźwięk tej publikacji psuły jednak dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów, które pomimo prognoz zakładających spadek o 0,847 mln. brk (w przypadku benzyny) i jedynie symboliczny wzrost o 0,072 mln. brk (w przypadku destylatów), ostatecznie wzrosły aż o 0,682 (w przypadku benzyny) i 2,704 mln. brk (w przypadku destylatów).

Sytuacja na wykresie

Cena ropy WTI ma za sobą dość dynamiczny rajd wzrostowy, wskutek którego rynek pokonał horyzontalny poziom oporu w wysokości 56,90 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od początku sierpnia 2019 r. Późniejsza aprecjacja nie trwała jednak zbyt długo, gdyż już wczoraj cena ropy WTI dotarła w okolice kolejnego oporu (58,50 USD), gdzie pojawiła się dość silna reakcja podażowa.

Od tego czasu obserwujemy spokojnie spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 56,90 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

cena ropy WTI
WTI H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEksport ropy z USA wyniesie 3,5 mln baryłek dziennie na koniec 2019 roku
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – dolar amerykański nie ma sobie równych!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here