Naga MarketsO godzinie 17:00 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 4,609 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją zakładał spadek na poziomie 5,148 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze lepszy.


Zapasy ropy w dół o 7,419 miliona baryłek

Wzrost zapasów ropy naftowej i/lub produktów rafineryjnych oznacza wzrost podaży tego surowca co, zgodnie z podstawową zasadą ekonomii, doprowadza do spadków wyceny czarnego złota na rynku. Dziś, po raz siódmy z rzędu mieliśmy do czynienia z sytuacją odwrotną a mianowicie ze spadkiem ilości zapasów ropy naftowej. Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowym spadku o 4,609 mln. brk, w tygodniu kończącym się 29 grudnia 2017 roku zapasy ropy naftowej zmalały o 7,419 mln. brk. co okazało się wynikiem lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 5,148 mln. brk.Okazuje się również, że tak dużego spadku zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku nie mieliśmy od 21 tygodni.

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw, gdzie warto zwrócić uwagę na zapasy benzyny i destylatów, które o odróżnieniu do zapasów ropy zwiększyły się kolejno o 4,8 i 8,9 mln. brk. Mimo, że konsensus przed publikacją zakładał wzrost zapasu tych produktów, to ich skala przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

Źródło: macronext.com

Spoglądając na notowania ropy BRENT zauważymy, że tak silny wzrost zapasów benzyny i destylatów negatywnie odbił się na wycenie czarnego złota, które w pierwszej chwili po publikacji nieznacznie traciło na wartości.

BRENT M5

Śledź na bieżąco publikację danych makroekonomicznych. Dołącz do Rynków na Żywo portalu Comparic.pl!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – świetny dzień dla rynków akcji
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – NZDUSD, GOLD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here