TMS


Wydowbywanie ropyJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 7,323 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem jedynie o 2,990 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze gorszy.


Zapasy ropy w dół o 1,208 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 7 grudnia 2018 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 95,1% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,4 mln baryłek dziennie, czyli o 51 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Fakt ten sprawił, że po ubiegłotygodniowym spadku o 7,323 mln brk, w tygodniu kończącym się 7 grudnia 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się zaledwie o 1,208 mln brk co okazało się wynikiem ponad dwukrotnie gorszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 2,990 mln brk. Warto jednak zwrócić uwagę, że po wcześniejszej, trwającej 10 tygodni serii wzrostów zapasów w amerykańskich magazynach, to już drugi tydzień z rzędu, kiedy ich ilość maleje.

Zapasy ropy

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy jednak, że pomimo dzisiejszego spadku poziomu zapasów jak również mimo ubiegłotygodniowego porozumienia państw członkowskich OPEC w kwestii ograniczenia wydobycia ropy naftowej, kurs czarnego złota wciąż ulega silnej presji podażowej, która uniemożliwia mu przerwanie trendu spadkowego.

Aby zainwestować na ropie WTI, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

kurs ropy WTI


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGórnicy kopiący Bitcoiny (BTC) przenoszą się do Iranu
Następny artykułSzef Allianz: Zdelegalizować cały rynek kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here